Halı Sektörü Türkiye ve Gaziantep’in Sanayide de Lokomotif Sektörüdür

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Zeynal Abidin Kaplan ve yönetim kurulu üyeleri Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Editör
Gündem Gaziantep
Yayın
15 Mayıs 2024 17:22
Güncelleme
15 Mayıs 2024 17:23


 Kent gündeminin yanı sıra halı sektörünün de masaya yatırıldığı ziyarette Başkan Zeynal Abidin Kaplan yürüttükleri çalışmalarla ilgili Başkan Tahmazoğlu’na bilgi verdi. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu halı sektörünün Gaziantep sanayisinin lokomotifi ve ülkenin gururu olduğunu ifade ederek teşekkür etti.

 

 

31 Mart 2024 yerel seçimlerin ardından yeniden Şahinbey Belediye Başkanlığı görevine seçilen Mehmet Tahmazoğlu’nu ziyaret eden GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Tahmazoğlu’na yeni dönemde başarılar dilerken ülke ve kent gündemini de değerlendirdiler. Halı sektörünün sürdürülebilir ihracatın gerçekleşmesi yönündeki çalışmaları hakkında bilgiler veren GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan Gaziantep’te halı sektörünün yaklaşık 60 bin kişiyi istihdam eden bir sektör olduğunu ve bu sektörden direk veya dolaylı yollardan yüzbinlerce insanın geçimini sağladığını ifade etti. GAHİB’in uluslararası tanıtım çalışmalarını yakından takip ettiğini ifade eden Başkan Mehmet Tahmazdğlu’da özellikle geçtiğimiz yıl İstanbul’da gerçekleştirilen CHF Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı’nın açına katıldığını ve başarılı gecen fuarın Türkiye ekonomisine olumlu katkılar sağladığını ifade ederek fuarın gerçekleşmesi için büyük çabalar sarf eden GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan ve yönetim kurulu üyelerini kutladı. Ziyaret sonrası GAHİB Başkanı Zeynal Abidin Kaplan üzerinde Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun fotoğrafının yer aldığı özel tasarlanmış bir halı takdim etti.

Kaynak : HABER MERKEZİ

Bir Yorum Bırakın

Popüler Yazılar

GAÜN’de Hadis Paneli

Potada Yetenek Yarışması Büyük İlgi Gördü

ADAY ÖĞRENCİLERE REHBERLİK İÇİN GAÜN’DE TERCİH OFİSİ AÇILDI

BAŞKAN YILMAZ, MUHTARLARLA BULUŞTU

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE SINAV DESTEĞİ

UDMA, 16 AYDA 31 BİNİ AŞKIN MİSAFİR AĞIRLADI!

GTO’DAN “BİLGİ GÜVENLİĞİ” SEMİNERİ

Kreşler kapanacak mı, anaokulları ne zaman kapanıyor? Kreşler, anaokulları açılacak mı?

Yeni Kimlik Kaç Günde Çıkar, Kaç Günde Gelir?

5,2 şiddetinde deprem oldu!

Umut Yılmaz’ın emekli vatandaşlara 6 bin TL vereceklerini duyurdu

Türkiye 9 ayda 1 milyon ton makarna ihraç etti

Enflasyon rakamları açıklandı

SANKO OKULLARI ÖĞRENCİLERİNİN YÜZME BAŞARISI

-BAŞKAN ŞAHİN CENEVRE’DE…

Nöbetçi Eczaneler

25 Temmuz 2024 Perşembe Günü Nöbetçi Eczaneler